Modernizovaný dom/chalupa v Oravskom B. Potoku

Predaj
OBP-pohlad
OBP-pohlad
OBP-podorys
OBP-podorys
OBP-rez
OBP-rez
Previous Next
1 2 3

Popis

Ponúkame na predaj veľmi dobre situovaný RD v pod-Roháčskej obci Oravský Biely Potok. Jednopodlažný, podpivničený objekt na pôdoryse cca 10 x 12m s perspektivne využiteľným priestranným podkrovím. Stavba bola skolaudovaná v roku 1975, nedokončená modernizácia prebehla v r.2005. Dom je napojený na IS, odkanalizovaný do novej dvojkomorovej žumpy. Možnosť využitia aj ako priestranná rekreačná chalupa.

Situácia a možnosti:
Slnečný, rovinatý pozemok má dobrý prístup z cestnej komunikácie. Je dostatočne široký (cca 18m) a veľký (skoro 8 árov) aj na stavbu ďalšieho samostatného RD. Vzadu sa nachádza ešte veľká úrodná záhrada s perspektívou jej možného prikúpenenia/vysporiadania od jej súčasných majitelov. Záhrada je dobre prístupná aj z opačnej strany - z novej obecnej komunikácie so všetkými IS - takže perspektívne môže byť tiež využitá ako stavebný pozemok.

Bezprostredne na hlavnú budovu nadvazuje veľmi zachovalá murovaná hospodárska stavba na pôdoryse cca 6 x 12m, hore s priestrannou tzv. šopou. Všetky nehnuteľnosti sú v súčasnosti nevyužívané a po predaji okamžite k dispozícii. Neviaznu na nich žiadne ťarchy ani iné vecné práva. Okrem trvalého rodinného bývania sú vhodné aj na rekreačné účely - objekty sa dajú prispôsobiť a dotvoriť podľa vlastných predstáv kreatívneho majiteľa. Časť suterénneho priestoru tvorí unikátna klenbová kamenná pivnica z tzv. bielopotockeho pieskovca. Je dielom známeho majstra, ktorý žil v pôvodnom kamennom dome na pôdoryse ešte z 19. storočia.

Poznámka: Kamenorezbárske diela rodu Belopotockých - sochy vytesané z rovnomenného kvalitného kameňa, zdobili aj most Márie Valérie v Budapešti a charakteristické kríže z rodinnej dielne ešte stoja na rôznych miestach Oravy aj Liptova. Na tzv. šope zostalo aj veľa zachovalých predmetov a fragmentov hospodárskych komponentov minulého obdobia. Po ich nenáročnej reštaurácii môžu tvoriť štýlové doplnky v zrevitalizovanej oddychovej zóne pozemku.

Popis stavieb:
Obytné priestory domu sa nachádzajú na zvýšenom prízemí s modernou priestorovou dispozíciou. Hlavný vstup je prekrytý, s možnosťou sezónneho uzatvorenia (veranda). Z prakticky riešeného zádveria vedú aj schody do pivnice. Krátke, pohodlné schodisko vyúsťuje do centrálnej haly. Odtiaľ je prístup do novovybudovanej kúpelne, WC aj dvoch samostatných izieb. Cez vysoké dvojkridlové dvere sa vstupuje do hlavného obytného priestoru - kuchyňa s jedálňou + veľká spoločenská miestnosť. V jej rohu je možnosť umiestnenia praktického krbu alebo pece (s napojením do funkčného komína). Odporúčanou alternatívou je obnova pôvodného kachľového telesa (k dispozícii zostali všetky jeho zachované komponenty) resp. zhotovenie novej centrálnej kachľovej pece s možnosťou prikladania paliva, vyberania popola a čistenia priamo z haly. Počas rekonštrukcie prízemia boli v celom objekte zhotovené aj nové rozvody vody, odpadu a kompletné medené elektroinštalácie. Na stenách sú tiež nové jadrové omietky, obklady aj základná vápenná maľovka. Rozsiahla rekonštrukcia však nebola dokončená a je potrebné ešte "dotiahnuť" všetky detaily. Odporúčaná je aj výmena pôvodných drevených okien a vstupných dverí. Vykurovanie objektu je možno riešiť centrálne, alebo lokálne - primárny zdroj elektrina, tuhé palivo, ľahko dostupný je aj plyn. V celej hale a sociálnych miestnostiach sú pod dlažbou zabudované elektrické vykurovacie rohože DEVI-heat(c).

Na štandardné bývanie bude potrebné pravdepodobne investovať ešte cca 35-45 tis.€ (vrátane rekonštrukcie krovu a výmeny strešnej krytiny). Umožní to plnohodnotne využiť aj celé priestranné podkrovie, do ktorého sú už vyvedené všetky potrebné napojenia na vodu, odpad aj elektrinu.

Murovaná hospodárska budova je rozdelená na dve samostatné časti - sklad s dvojitou, prevetrávanou podlahou a tzv. komora s priamym napojením na kuchyňu. V nej sú predpokladané ďaľšie obytné a úžitkové priestory s možnosťou samostatného východu na vonkajšiu terasu - v zmysle nedokončeného projektu. Použité konštrukčné materiály stavieb: základy - kameň, betón; hydroizolácie - lepenka; múry - tehla, kvadra; strecha - drevený krov, betónová škridľa; vnútorné omietky štukové, vonkajšie brizolit. Stavby sú suché a staticky nenarušené, pozemok je nepodmáčaný a dobre vyspádovaný. 

Ďalšie podrobnosti: adresa Oravský Biely Potok č.p. 33 (oproti Obecnému úradu) poloha na katastrálnej mape parcely č.84 a č.85; LV č.118 
Podrobný opis, ako aj podoba stavby a jej súčasné dispozičné riešenia sú zakreslené v obrazových prílohách, detailnejšie nákresy pošleme na vyžiadanie e-mailom. 
Kontakt pre vážnych záujemcov: pk.korp@gmail.com; tel.: 0949 180 770

Špecifické detaily inzerátu

TYP predaj
Domy rodinné domy
Počet izieb 3 izby
Vlastníctvo osobné
Zastavaná plocha 190
Úžitková plocha 110
Celková výmera: 790
Pivnica m2: 70
Kúpelňa: 1
Kuchyňa: 1
Loggia: Nie
Balkón: Nie
Terasa: Nie
Garáž: Nie
Špajza: 1
Šatník: 1
Podlaha betón
Steny omietky
Okná: pôvodné
Kúpelňa / WC: vaňa klasická
Stav objektu čiastočná rekonštrukcia
Konštrukcia: iné
Kúrenie: krb
Energetický certifikát: neuvedené
Výhody slnečný
Elektrika: na pozemku
Odpady: žumpa
Inzerent: Súkromná osoba

Špecifické detaily inzerátu

TYP predaj
Domy rodinné domy
Počet izieb 3 izby
Vlastníctvo osobné
Zastavaná plocha 190
Úžitková plocha 110
Celková výmera: 790
Pivnica m2: 70
Kúpelňa: 1
Kuchyňa: 1
Loggia: Nie
Balkón: Nie
Terasa: Nie
Garáž: Nie
Špajza: 1
Šatník: 1
Podlaha betón
Steny omietky
Okná: pôvodné
Kúpelňa / WC: vaňa klasická
Stav objektu čiastočná rekonštrukcia
Konštrukcia: iné
Kúrenie: krb
Energetický certifikát: neuvedené
Výhody slnečný
Elektrika: na pozemku
Odpady: žumpa
Inzerent: Súkromná osoba

Lokalita

Slovensko
Oravský Biely Potok č.33
Cena: 98 000 Cena dohodou
Kontakt
Telefón:: 09..........zobraziť
Nezabudnite spomenúť že voláte z RealityPark.sk
Pridal
Neregistrovaný inzerent

Podobné nehnuteľnosti