Záhradné osvetlenie nielen pre vašu záhradu
Dlhé zimné obdobie je konečne za nami. Príjemné počasie , rozkvitnuté kvety, zelenajúce sa stromy lákajú ľudí, aby trávili viac času vo svojih záhradách. Však kto by nemal rád grilovanie alebo dlhé posedenia v kruhu rodiny alebo s kamarátmi? Na to, aby sme si tieto chvíle mohli užiť čo najdlhšie, potrebujeme mať v záhrade kvalitné osvetlenie.
Záhradné osvetlenie plní niekoľko funkcií. Prvou z nich je osvetlenie tých miest, kde večer potrebujeme vidieť. Na tento účel slúžia  orientačné svietidlá, ktoré sú väčšinou vo forme stĺpikov, ktoré nám osvetlujú chodník alebo cestičku a zabezpečia tak, aby sme sa večer pri návrate domov náhodou nepotkli.  Tieto stĺpiky je možné napájať na sieťové napätie 230V, ale, keď sa Vám nechce alebo nemôžete viesť káble, existujú aj v solárnom prevedení.

Do ďalšej kategórie môžeme zaradiť nástenné svietidlá, ktoré sa dávajú na vonkajšiu stranu domu. Používajú sa hlavne pri vchode, kde nám poskytujú veľkú pomoc pri hľadaní kľučov. Na tento účel je možné využiť lampy s pohybovým čidlom, ktoré sa samy zažnú a nemusíme tak potme hľadať vypínač. Nástenné svietilá je tiež možné rozmiestniť po celej dĺžke domu, potom nám poslúžia ako orientačné osvetlenie, ale takisto sa dajú využiť aj na dekoratívne účely.

V exteriéri sa často používajú aj takzvané nájazdové svietidlá, ktoré sa zapúšťajú do zeme. Tieto svietidlá fungujú sa používajú na osvetlenie príjazdových cestičiek, aby sme mohli bezpečne zaparkovať s našim autom.

Všetky vyššie uvedené svietidlá musia spĺňať podmienky stanovené pre vonkajšie použitie. Musia byť vyrobené z materiálu, ktorý odoláva nepriaznivému počasiu a musia mať dostatočne vysoké krytie IP, vďaka čomu odolávajú vlhkosti.

PR článok