Presklený ekologický dom -  Polárny kruh
Milovníci prírody a ekologického bývania sa môžu inšpirovať nápadom na bývanie preskleným ekologickým domom, nazvaným Polárny kruh.  Nápad priniesli manželia Benjamin a Ingrid, ktorí žiju v Nórsku so svojimi štyrmi deťmi. Inšpirovali sa stovkami ekologických domov po celom svete. Tento dom stavali 1,5 roka. Dom pozostáva z 360-tich individuálnych sklenených panelov a má výšku 7,5 metrov. Sklenené panely tvoria akoby domáci skleník a záhradu, kde si pestujú svoje vlastné bylinky, ovocie a zeleninu. Majú zavedený vodný liečebný systém. Všetku vodu, čo používajú, cikuluje v nádržiach a pumpuje sa do zeleného domu - skleníka, kde rastliny a piesok čistia a filtrujú vodu a potom je voda obohatená aj o živiny. Vnútro domu tvoria prírodné materiály ako je piesok, íl, slama a drevo.
Zrub ako pre hobitov
Táto úžasná drevostavba vyzerá ako z rozprávky. A vnútri kúzlo pokračuje. Klenuté stropy, otvorená galéria, schody a schodíky, tajomné zákutia. Všade pohoda, vôňa a svetlo.

Michal Buck pôvodne navrhol dom na zadnú stranu obálky, následne strávil viac ako dva roky zbieraním lokálnych nepotrebných materiálov.

Podlahové dosky boli zo susedovej opustenej lode, zatiaľ čo sklá na okna boli zachránené z vyradenného kamiónu. Dokonca aj slama použítá ako krytina na strechu bola z miestneho pola.