Bazén dookola
Ak je bazén premyslený do všetkých detailov, vrátane úprav okolo neho a napojenie na dom, stáva sa ozdobou vášho pozemku a môžete ho dobre zapojiť do širších súvislostí vášho rodinného i spoločenského života.

Záhradné osvetlenie nielen pre vašu záhradu
Dlhé zimné obdobie je konečne za nami. Príjemné počasie , rozkvitnuté kvety, zelenajúce sa stromy lákajú ľudí, aby trávili viac času vo svojih záhradách. Však kto by nemal rád grilovanie alebo dlhé posedenia v kruhu rodiny alebo s kamarátmi? Na to, aby sme si tieto chvíle mohli užiť čo najdlhšie, potrebujeme mať v záhrade kvalitné osvetlenie.

Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku
David Pagan Butler navrhol koncept prírodného bazénu o svojom domove v anglickom Norfolku. Bolo potrebných veľa pokusov, aby našiel spôsob, ako priviesť zdravú vodu do domáceho životného prostredia.

Prírodné kúpalisko je čarovný doplnok každej chalupy, dvora, či záhrady. V priebehu ročných období môžete pozorovať zmeny prírody a byť k nej oveľa bližšie. O svoj pozemok sa môžete podeliť s ďalšími nájomníkmi, ktorí si vo vašom bazéne nájdu spokojný domov. Iste, bude priťahovať aj rôzny hmyz, ktorý sa rád zabýva vo vodných porastoch, no zároveň sa stanú potravou žabám, vážkam a drobnému vtáctvu. Vaše jazierko sa stane mostom medzi krotkou hladinou a divokým svetom fauny a flóry.

Organické a energeticky úsporné záhradné jazierko

Technologické zariadenia pre filtráciu a prevzdušnenie potrebujú nemalé množstvo energie, no stačí trochu zainvestovať do solárnej pumpy a vaše jazierko bude navyše energeticky nenáročné, čo sa onedlho prejaví na nezvýšenom účte za elektrinu.

solarna pumpa zahradne jazierko led osvetlenie Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku (video)

Vďaka predaju eko-výrobkov v Eshope vám môžeme prinášať tieto zaujímavé články.
Konvenčné sterilné bazény stoja zvyčajne niekoľko tisíc, až desiatok tisíc eur, podľa veľkosti a stavebnej náročnosti. Organický bazén vás bude stáť pri skromnom odhade tak jednu/dve desatiny. Pozrite si inšpirujúce video o organickom bazéne.zdroj: http://naturalhomes.org/naturalliving/organicpools.htm
 West Hestlerton. Zdroj: cundalls.co.uk
Ak ste vždy túžili byť lordom ako z čias stredoveku, vo Veľkej Británii k tomu máte jedinečnú príležitosť. Malá dedina West Heslerton na severe Anglicka, kde možno nájsť aj benzínku alebo školu, vyjde podobne ako luxusné byt či dom v Londýne.

Nikdy nehovor nikdy
Obľúbené heslo „Nikdy nehovor nikdy“ si majitelia nového domu zašifrovali do morseovského sgrafita v omietke pri vchode. Bývali so synom v panelovom nájomnom dome a hovorili si: „Nikdy nebudeme stavať dom. Nikdy sa odtiaľ nebudeme sťahovať.“ Okamžite ako im to finančná situácia dovolila, rozhodli sa predsa len zmeniť štýl a postaviť si vlastný dom.

Postav dom, zasaď strom!
Každý z nás túži po zázemí. Mať vlastný dom je snom asi každého mladého chlapca, ktorý chce mať rodinku a o ňu sa aj postarať tak ako sa patrí. No nie vždy si to môžu takéto mladé rodinky finančne dovoliť. Práve toto podnietilo vznik niektorých firiem, ktorých úsilím je stavať domy pre mladých. Snažia sa prihliadať na ich finančnú situáciu a zároveň im chcú ponúknuť čo najlepšie riešenie.

Január je skvelý mesiac na reorganizácie, nové zmeny a predsavzatia. Je to perfektný čas kedy zlepšiť Vaše bývanie podľa Feng Shui vo vaších domovoch. Tu je 9 jednoduchých typov, ktoré vám vďaka Feng Shui prinesú pozitivitu do Vášho domovu. Číslo 9 je vo Feng Shui číslom nádeje. Takže ak spravíte týchto 9 jednoduchých krokov, oveľa viac sa zlepší prúdenie pozitívnej energie.