Piár

 • Bývanie v novostavbe lacnejšie ako prenájom

  Bývanie v novostavbe lacnejšie ako prenájom Ostať bývať v prenájme alebo si zobrať hypotéku a začať postupne splácať vlastnú strechu nad hlavou? Úrokové sadzby hypoték sú rekordne nízke a ak si vyhliadnete niektorý z projektov, ktoré ponúkajú rozumné výmery za rozumné ceny, môžete nielen získať vlastné bývanie, ale dokonca znížiť svoje mesačné výdavky.
 • Jedinečná technológia – Fotovoltaický ohrev vody Kerberos Solar

  Ak chcete znížiť náklady na ohrev vody, potom je SOLAR KERBEROS tým správnym zariadením pre Vás. Využitím systému fotovoltaického ohrevu vody môžete výrazne znížiť platby účtov za energie. Jeho inštalácia a prevádzka je v porovnaní s fototermickým systémom výrazne jednoduchšia.
 • Jednovrstvové murovanie s plným tepelnoizolačným komfortom

  Jednovrstvové murovanie s plným tepelnoizolačným komfortom Stavebný materiál, zodpovedajúci nárokom súčasnosti, musí spĺňať rad kritérií. Najčastejšie o výbere rozhoduje ekonomické hľadisko a úžitkové vlastnosti, ktoré uľahčia realizáciu často krát architektonicky náročných projektov. Trendom je samozrejme taktiež nízko nákladová energetická prevádzka budovy a pre mnoho stavebníkov je podstatná otázka zdravotných rizík. Keď sa ale povie betón, málo kto si predstaví jednoduchú stavbu svojpomocne a rýchle výsledky. Betón je predsa náročný na spracovanie... alebo nie?
 • Podnájom či hypotéka? Prečo je bývanie vo vlastnom stále výhodnejšie

  Podnájom či hypotéka? Prečo je bývanie vo vlastnom stále výhodnejšie Podnájom alebo vlastné?

  Kúpa vlastného bývania je v súčasnosti historicky najdostupnejšia. Podnájom je najmä o osobnej voľbe.
  "Chcem konečne bývať vo vlastnom. Nebudem každý mesiac posielať peniaze niekomu cudziemu. Nájmy sú také drahé, že radšej budem platiť hypotéku.” To sú najčastejšie argumenty tých, ktorí sa rozhodujú, že bývať v podnájme už pre nich nemá význam a zvažujú kúpu vlastnej nehnuteľnosti. Čo sa však v súčasnosti oplatí viac? Bývať v prenajatom alebo splácať svoje?
 • Postav dom, zasaď strom!

  Postav dom, zasaď strom! Každý z nás túži po zázemí. Mať vlastný dom je snom asi každého mladého chlapca, ktorý chce mať rodinku a o ňu sa aj postarať tak ako sa patrí. No nie vždy si to môžu takéto mladé rodinky finančne dovoliť. Práve toto podnietilo vznik niektorých firiem, ktorých úsilím je stavať domy pre mladých. Snažia sa prihliadať na ich finančnú situáciu a zároveň im chcú ponúknuť čo najlepšie riešenie.
 • Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku

  Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku David Pagan Butler navrhol koncept prírodného bazénu o svojom domove v anglickom Norfolku. Bolo potrebných veľa pokusov, aby našiel spôsob, ako priviesť zdravú vodu do domáceho životného prostredia.

  Prírodné kúpalisko je čarovný doplnok každej chalupy, dvora, či záhrady. V priebehu ročných období môžete pozorovať zmeny prírody a byť k nej oveľa bližšie. O svoj pozemok sa môžete podeliť s ďalšími nájomníkmi, ktorí si vo vašom bazéne nájdu spokojný domov. Iste, bude priťahovať aj rôzny hmyz, ktorý sa rád zabýva vo vodných porastoch, no zároveň sa stanú potravou žabám, vážkam a drobnému vtáctvu. Vaše jazierko sa stane mostom medzi krotkou hladinou a divokým svetom fauny a flóry.

  Organické a energeticky úsporné záhradné jazierko

  Technologické zariadenia pre filtráciu a prevzdušnenie potrebujú nemalé množstvo energie, no stačí trochu zainvestovať do solárnej pumpy a vaše jazierko bude navyše energeticky nenáročné, čo sa onedlho prejaví na nezvýšenom účte za elektrinu.

  solarna pumpa zahradne jazierko led osvetlenie Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku (video)

  Vďaka predaju eko-výrobkov v Eshope vám môžeme prinášať tieto zaujímavé články.
  Konvenčné sterilné bazény stoja zvyčajne niekoľko tisíc, až desiatok tisíc eur, podľa veľkosti a stavebnej náročnosti. Organický bazén vás bude stáť pri skromnom odhade tak jednu/dve desatiny. Pozrite si inšpirujúce video o organickom bazéne.  zdroj: http://naturalhomes.org/naturalliving/organicpools.htm
 • Rustikálny nábytok dodá starodávny nádych

  Rustikálny nábytok dodá starodávny nádych Milujete romantickú atmosféru vidieckej kuchyne vašej babičky? Chcete si kúsok pohody z chalupy preniesť do každodenného zhonu v dome či byte? Kúpte si originálne kúsky v rustikálnom štýle. Vybrať si môžete celé zostavy podľa miestností, alebo len určité kusy na oživenie.
 • Záhradné osvetlenie nielen pre vašu záhradu

  Záhradné osvetlenie nielen pre vašu záhradu Dlhé zimné obdobie je konečne za nami. Príjemné počasie , rozkvitnuté kvety, zelenajúce sa stromy lákajú ľudí, aby trávili viac času vo svojih záhradách. Však kto by nemal rád grilovanie alebo dlhé posedenia v kruhu rodiny alebo s kamarátmi? Na to, aby sme si tieto chvíle mohli užiť čo najdlhšie, potrebujeme mať v záhrade kvalitné osvetlenie.