Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku
David Pagan Butler navrhol koncept prírodného bazénu o svojom domove v anglickom Norfolku. Bolo potrebných veľa pokusov, aby našiel spôsob, ako priviesť zdravú vodu do domáceho životného prostredia.

Prírodné kúpalisko je čarovný doplnok každej chalupy, dvora, či záhrady. V priebehu ročných období môžete pozorovať zmeny prírody a byť k nej oveľa bližšie. O svoj pozemok sa môžete podeliť s ďalšími nájomníkmi, ktorí si vo vašom bazéne nájdu spokojný domov. Iste, bude priťahovať aj rôzny hmyz, ktorý sa rád zabýva vo vodných porastoch, no zároveň sa stanú potravou žabám, vážkam a drobnému vtáctvu. Vaše jazierko sa stane mostom medzi krotkou hladinou a divokým svetom fauny a flóry.

Organické a energeticky úsporné záhradné jazierko

Technologické zariadenia pre filtráciu a prevzdušnenie potrebujú nemalé množstvo energie, no stačí trochu zainvestovať do solárnej pumpy a vaše jazierko bude navyše energeticky nenáročné, čo sa onedlho prejaví na nezvýšenom účte za elektrinu.

solarna pumpa zahradne jazierko led osvetlenie Prírodný bazén: Lepší pre rodinu, záhradu, aj vašu peňaženku (video)

Vďaka predaju eko-výrobkov v Eshope vám môžeme prinášať tieto zaujímavé články.
Konvenčné sterilné bazény stoja zvyčajne niekoľko tisíc, až desiatok tisíc eur, podľa veľkosti a stavebnej náročnosti. Organický bazén vás bude stáť pri skromnom odhade tak jednu/dve desatiny. Pozrite si inšpirujúce video o organickom bazéne.zdroj: http://naturalhomes.org/naturalliving/organicpools.htm