Tipy na šetrenie energie v domácnosti
Iste ste už počuli o tom, ako sa dajú ušetriť desiatky eur len tým, že domáce spotrebiče nenecháte v režime stand-by. Mimochodom, tieto náklady tvoria až sedminu vašich účtov za elektrinu. Máme pre vás tipy, ako optimálnym zaobchádzaním s energiou nielen znížite náklady a ochránite spotrebiče, ale pomôžete aj planéte.

Osvetlenie
• zhasínajte, aj keď odídete z izby len na krátky čas
• v šatníkoch alebo na WC nainštalujte pohybové snímače a už nemusíte mať starosti s nekonečným upozorňovaním detí, aby zhasínali
 
Počítač
• zbavte sa starých monitorov, spotrebujú o 75 % viac energie ako ploché obrazovky
• šetrič obrazovky neusporí žiadnu elektrinu, navyše, znižuje životnosť monitora
• počítač nenechávajte v takzvanom spacom režime, ak ho nepoužívate, vypnite ho úplne

Trombeho stena je systém využívajúci nepriamy solárny zisk. Nie je veľmi bežný, no je skvelým príkladom toho, ako využiť tepelné hmoty a vlastnosti zasklenia na dosiahnutie tepelnej pohody. Solárne fotovoltaické panely si už našli svoje miesto na trhu, no pre vás s nižším rozpočtom to môže byť skvelá inšpirácia, ako zužitkovať slnečnú energiu a znížiť výdavky za vykurovanie. Tento príklad je určený každému z vás, kto sa zaoberá staviteľstvom, architektúrou, alebo vlastníte chatku, terasu, či sa chystáte rekonštruovať objekt.

Ak chcete znížiť náklady na ohrev vody, potom je SOLAR KERBEROS tým správnym zariadením pre Vás. Využitím systému fotovoltaického ohrevu vody môžete výrazne znížiť platby účtov za energie. Jeho inštalácia a prevádzka je v porovnaní s fototermickým systémom výrazne jednoduchšia.