Dobrá rada

 • Bazén, bazény dookola

  Bazén dookola Ak je bazén premyslený do všetkých detailov, vrátane úprav okolo neho a napojenie na dom, stáva sa ozdobou vášho pozemku a môžete ho dobre zapojiť do širších súvislostí vášho rodinného i spoločenského života.
 • Feng Shui typy pre Váš domov

  Január je skvelý mesiac na reorganizácie, nové zmeny a predsavzatia. Je to perfektný čas kedy zlepšiť Vaše bývanie podľa Feng Shui vo vaších domovoch. Tu je 9 jednoduchých typov, ktoré vám vďaka Feng Shui prinesú pozitivitu do Vášho domovu. Číslo 9 je vo Feng Shui číslom nádeje. Takže ak spravíte týchto 9 jednoduchých krokov, oveľa viac sa zlepší prúdenie pozitívnej energie.
 • Podnájom či hypotéka? Prečo je bývanie vo vlastnom stále výhodnejšie

  Podnájom či hypotéka? Prečo je bývanie vo vlastnom stále výhodnejšie Podnájom alebo vlastné?

  Kúpa vlastného bývania je v súčasnosti historicky najdostupnejšia. Podnájom je najmä o osobnej voľbe.
  "Chcem konečne bývať vo vlastnom. Nebudem každý mesiac posielať peniaze niekomu cudziemu. Nájmy sú také drahé, že radšej budem platiť hypotéku.” To sú najčastejšie argumenty tých, ktorí sa rozhodujú, že bývať v podnájme už pre nich nemá význam a zvažujú kúpu vlastnej nehnuteľnosti. Čo sa však v súčasnosti oplatí viac? Bývať v prenajatom alebo splácať svoje?
 • Tip pre staviteľov nízkoenergetických domov: Trombeho steny a solárny komín

  Trombeho stena je systém využívajúci nepriamy solárny zisk. Nie je veľmi bežný, no je skvelým príkladom toho, ako využiť tepelné hmoty a vlastnosti zasklenia na dosiahnutie tepelnej pohody. Solárne fotovoltaické panely si už našli svoje miesto na trhu, no pre vás s nižším rozpočtom to môže byť skvelá inšpirácia, ako zužitkovať slnečnú energiu a znížiť výdavky za vykurovanie. Tento príklad je určený každému z vás, kto sa zaoberá staviteľstvom, architektúrou, alebo vlastníte chatku, terasu, či sa chystáte rekonštruovať objekt.
 • Tipy na šetrenie energie v domácnosti

  Tipy na šetrenie energie v domácnosti Iste ste už počuli o tom, ako sa dajú ušetriť desiatky eur len tým, že domáce spotrebiče nenecháte v režime stand-by. Mimochodom, tieto náklady tvoria až sedminu vašich účtov za elektrinu. Máme pre vás tipy, ako optimálnym zaobchádzaním s energiou nielen znížite náklady a ochránite spotrebiče, ale pomôžete aj planéte.

  Osvetlenie
  • zhasínajte, aj keď odídete z izby len na krátky čas
  • v šatníkoch alebo na WC nainštalujte pohybové snímače a už nemusíte mať starosti s nekonečným upozorňovaním detí, aby zhasínali
   
  Počítač
  • zbavte sa starých monitorov, spotrebujú o 75 % viac energie ako ploché obrazovky
  • šetrič obrazovky neusporí žiadnu elektrinu, navyše, znižuje životnosť monitora
  • počítač nenechávajte v takzvanom spacom režime, ak ho nepoužívate, vypnite ho úplne
 • Úložné priestory naprieč bytom

  Úložné priestory naprieč bytom Murphyho zákon hovorí, že nech budete bývať v akokoľvek veľkom byte či dome, rovnako raz pocítite nedostatok úložných priestorov. Poradíme vám, ako túto dobu čo najviac oddialiť.