Január je skvelý mesiac na reorganizácie, nové zmeny a predsavzatia. Je to perfektný čas kedy zlepšiť Vaše bývanie podľa Feng Shui vo vaších domovoch. Tu je 9 jednoduchých typov, ktoré vám vďaka Feng Shui prinesú pozitivitu do Vášho domovu. Číslo 9 je vo Feng Shui číslom nádeje. Takže ak spravíte týchto 9 jednoduchých krokov, oveľa viac sa zlepší prúdenie pozitívnej energie.

1. Odstráňte vŕzganie!
Vŕzgajú vaše dvere pri otváraní alebo zatváraní? Vstupné dvere sú prvá a posledná vec pri vchádzaní a odchádzaní z domu. Nepríjemný zvuk pripomínajúci plač môže mať dopad na Vašu náladu. Veľa ľudí si na tento zvuk zvykne alebo si ho ani len nevšimne. Naolejujte si vstupné dvere a zbavte sa nepríjemného zvuku. 
1. Odstráňte vŕzganie!

2.Používajte vaše vstupné dvere
Veľa ľudí žijúcich v domoch, keď zaparkujú auto, prichádzajú domov cez garáž. Z pohľadu Feng Shui to opäť limituje možnosti prúdenia dobrej energie a príležitostí vo Vašom živote, pretože vstupné dvere reprezentujú ako energia "chi" vstupuje do domu a života. 
2.Používajte Vaše vstupné dvere

3. Kde umiestniť Feng Shui fontánu
Voda reprezentuje bohatstvo vo Feng Shui. Mnoho ľudí nevie, kde je najlepšie miesto pre umiestnenie fontány. Podľa princípov Feng Shui je výhodné položiť vodný element ako je fontána v blízkosti vstupu vo vašom dome. Môže to byť vo vnútri alebo vonku, ale najdôležitejšie je, aby voda tiekla v centre domu. To znamená, že bohatstvo má príležitosť sa vliať do Vášho života.
3. Kde umiestniť Feng Shui fontánu

4.Kvety nad kuchynskou linkou
Pozrite si Vašu kuchynskú linku, či je postavená a dotýka sa stropu. Vo Feng Shui je dobré, keď nad kuchynskou linkou nie je žiadny priestor. Tento priestor priťahuje prach a stagnujúcu energiu. Energia "chi" sa zasekne a priťahuje mŕtvu energiu, čím Vás môže blokovať vo vašom živote. Ak tam máte voľný priestor, umiestnite tam nejaké svetlo, živé zelené rastliny alebo predmety, ktoré máte veľmi radi. Tieto veci prinesú život do tejto oblasti a transformujú energiu.
4.Kvety nad kuchynskou linkou

5. Zatvárajte dvere na kúpeľni
Veľa ľudí je znepokojených ohľadom kúpeľne vo Feng Shui. Voda je príbuzná bohatstvu a my nechceme, aby peniaze boli vyplavené alebo spláchnuté. Odporúča sa udržiavať toaletný posed zatvorený a kúpeľňové dvere zatvorené.
5. Zatvárajte dvere na kúpeľni

6. Kde je umiestnená Vaša posteľ?
Vo Feng Shui používame "vedúcu pozíciu" pre postavenie nábytku vo vašej izbe. Posteľ je pravdepodobne najdôležitejší kus nábytku a to z toho dôvodu, lebo počas spánku na nej strávite veľa pasívnej energie. Ideálna pozícia je uhlopriečne cez celú miestnosť. 
6. Kde je umiestnená Vaša posteľ?

7.Zakryte televíziu vo vašej izbe
Veľa ľudí má v izbe televíziu. To sa stáva. Ak mávate problémy počas spánku je dobré, aby ste zakryli televíziu, keď ju nepoužívate. Tento typ je vhodných aj pre tých, ktorí nemajú problém so spánkom. Aktívna energia televízie ako aj iné elektronické veci môžu mať rušivý vplyv na pokojnú tichú energiu.
7.Zakryte televíziu vo vašej izbe

8. Umyte všetky okná
Nie je ešte celkom čas na jarné upratovanie, ale to neznamená, že by ste mali mať okná špinavé. Okno sympolizuje vaše oči do sveta. Chceme, aby ste boli schopní vidieť a zažiť všetko, čo nám vesmír ponúka. Otvorte oči a rozjasnite Váš priestor.
8. Umyte všetky okná

9. Vyčistite si priestor
Posledný typ, ale nie menej dôležitý ako predchádzajúce je čistý priestor. Naše domovy a prostredie udržiavajú ich energetický otlačok v obytnom priestore. Je dobré si nájsť nejaký čas a spáliť starú energiu a privítať čerstvú novú "chi". Môžete si napríklad zapáliť vonné tyčinky, bielu šalviu alebo pomarančový éterický olej. Čokoľvek použijete, predstavujte si, že Váš priestor je naplňovaný pozitívnou energiou a vaše sny sa stávajú skutočnosťou.
9. Vyčistite si priestor