Ekológia

  • Nikdy nehovor nikdy

    Nikdy nehovor nikdy Obľúbené heslo „Nikdy nehovor nikdy“ si majitelia nového domu zašifrovali do morseovského sgrafita v omietke pri vchode. Bývali so synom v panelovom nájomnom dome a hovorili si: „Nikdy nebudeme stavať dom. Nikdy sa odtiaľ nebudeme sťahovať.“ Okamžite ako im to finančná situácia dovolila, rozhodli sa predsa len zmeniť štýl a postaviť si vlastný dom.
  • Presklený ekologický dom - Polárny kruh

    Presklený ekologický dom -  Polárny kruh Milovníci prírody a ekologického bývania sa môžu inšpirovať nápadom na bývanie preskleným ekologickým domom, nazvaným Polárny kruh.  Nápad priniesli manželia Benjamin a Ingrid, ktorí žiju v Nórsku so svojimi štyrmi deťmi. Inšpirovali sa stovkami ekologických domov po celom svete. Tento dom stavali 1,5 roka. Dom pozostáva z 360-tich individuálnych sklenených panelov a má výšku 7,5 metrov. Sklenené panely tvoria akoby domáci skleník a záhradu, kde si pestujú svoje vlastné bylinky, ovocie a zeleninu. Majú zavedený vodný liečebný systém. Všetku vodu, čo používajú, cikuluje v nádržiach a pumpuje sa do zeleného domu - skleníka, kde rastliny a piesok čistia a filtrujú vodu a potom je voda obohatená aj o živiny. Vnútro domu tvoria prírodné materiály ako je piesok, íl, slama a drevo.
  • Zrub ako pre hobitov

    Zrub ako pre hobitov Táto úžasná drevostavba vyzerá ako z rozprávky. A vnútri kúzlo pokračuje. Klenuté stropy, otvorená galéria, schody a schodíky, tajomné zákutia. Všade pohoda, vôňa a svetlo.