Posledné mesiace sledujeme zvýšený záujem o kúpu nehnuteľností v obci Hegyeshalom a meste Mosonmagyaróvár. Predstavme si najprv mesto. Mosonmagyaróvár sa nachádza južne od Bratislavy asi 15km od Rajky, celá oblasť sa nazýva Bratislavčanmi "Zadunajsko".
Mosonmagyaróvár je západnou bránou malého Žitného ostrova. Je typickým mestom na vode: v centre sa kľukatí rieka Lajta, rozpadajúca sa na niekoľko ramien, aby sa čochvíľa spojila s blízkym "Mošonským" malým Duna­jom. Rieky tu pretína sedemnásť väčších či menších mostov. Popri historických pamiat­kach hrad, barokové a klasicistické domy, kostol stredovekého pôvodu. Mesto ponúka možnosti v prvom rade vodných športov, kúpeľov s svetoznámou termálnou vodou, množstvo reštaurácií a obchodov. Pre blízkosť Bratislavy, južného Slovenska a Burgenlandu či Viedne tu stále viac ľudí pracuje, ale aj kupuje nehnuteľnosti.

Opýtali sme sa pána Bukovčáka ktorý si kúpil byt v Mosonmagyarovári:

Prečo práve tu?

Viete, pracujem pri Auparku v Petržalke a už dlhší čas som hľadal nejakú nehnuteľnosť s dobrým spojením do mojej práce. Prešiel som aj Rakúsko, ale mám pocit, že tam sú chladný a nevedia pochopiť, že Slovák si môže kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí. Potom som si pozrel ponuku v Maďarsku, zaujala ma Rajka. Našiel som inzerciu bytov, ktoré by sa mali stavať tu, ale nejak dlho priateľke nevedeli dať konkrétnu ponuku, ktorá by bola postavná v reálnom čase.

Preto som si pozrel okolie a zaujal ma práve Mosonmagyarovár, mesto ma očarilo, páči sa mi centrum, dobré dopravné spojenie. Ale aj to, že sa napríklad nemusí platiť dialničná známka až po hranicu zo Slovenskom. Príjemné je aj to, že vo Viedni viem byť už do 30 minút. Dobrá ifraštruktúra, obchodov, supermarketov nonstop Tesco, ALDI, LIDL... Prijateľné ceny energií.

Viete po maďarsky?

Neviem, akurát pozdraviť a poďakovať :-)

Brali ste si aj úver?

Nie, nebral.

Poznáte už nejakých Slovákov, čo kúpili v Mosonmagyaróvari?

Poznám je ich tu už dosť, zlanáril som samozrejme aj kolegu z práce a on svojho kamaráta, takže dá sa.
Čo by ste chceli odkázať prípadným ďalším záujemcom?
No, tak aby si dobre vybrali. Podľa mňa sem budú prichádzať ďalší a ďalší.

Chýba Vám tu niečo?

Nič mi nechýba, mám už aj Slovenské a České televízne stanice cez freesat, internet, roaming od Telekomu.

Hegyeshalom je veľká obec 10 km od Rajky, na hranici Rakúska, s dobrým spojením do Viedne i vlakovou linkou do Rajky. Veľa jazier na kúpanie i rybolov. Veľký klud a najlepšie ceny nehnuteľností.


Náš tip - to musíte vidieť:

1. 2-izbový byt v novostavbe HEGYESHALOM - Cena od: 33 999.- €

2. Rajka 3 izbový byt

3. Pozemky Hegyeshalom od 35,- € za m2

A ďalších 100 bytov a domov v meste, Vás čaká v našej RK - Coral-KIM Bt. - špecialista na tieto mesta.
Telefón 0903 360 646